Rugsėjo mėnesį į sodybą atvyko jauna pora Karčiuotųjų (berberų) avinų, bei Kanadinės berniklės.


Spalio mėnesį prie naujokų būrio prisijungė ir Lamos giminaitis iš Pietų Amerikos - Guanakas, kuriam iki šiol Pietų Ameriką atstojo Kauno zoologijos sodas.

O lapkričio mėnesio pabaigoje tikimės sulaukti ir užjūrio princo iš Suvalkijos. Šį kartą, tai dygliatriušio patinėlis. Tikimės, kad amžiaus skirtumas tarp "princo" ir mūsų sodyboje gyvenančios jaunamartės nebus kliūtis sukurti idealią šeimą.

Nesulaukus didžiųjų gruodžio šalčių, mūsų pirmieji PLĖŠRŪNAI atvyko jau lapkričio viduryje. Su džiaugsmu norime pristatyti ilganosius meškėnus (Coatis)!!! Šie linksmi, žaismingi ir net kiek žmogiški gyvūnėliai be abejonės taps mūsų sodo žvaigždėmis. Prisipažįstame, kad šis PLĖŠRŪNAS pirmosiomis dienomis mums primena, na nebent „saldumynų plėšrūną“. Teikdamas pirmenybę varškės sūreliams, vynuogėms ir jogurtui - vargu ar galėtų stoti į lygiavertes gretas su rimtais mėsos mėgėjais, bet varlėms, pelėms ir sraigėms iškilo rimta grėsmė.


ZOO sodyboje šiuos gyvūnus lankytojams pristatysime kovo arba balandžio mėnesiais, kai bus pastatytas erdvus, tiek šeimininką, tiek meškėnus tenkinantis voljeras.

Keletas labai skirtingų, bet nepaprastai įdomių šį rudenį atvykusių gyvūnėlių privertė Mindaugą susimastyti kaip juos kuo įdomiau pristatyti. Mieliausia juos stebėti gyvai, tačiau kartais pasikeitusi aplinka paslepia gyvūnams būdingas savybes, todėl norėdami supažindinti jus su gyvūnais, nusprendėme paįvairinti puslapį ne vien nuotraukomis iš Salantų ZOO sodybos, bet ir trumpais filmukais, kuriuos mums pavyksta rasti interneto platybėse.Taigi, kad susipažintumėt su ilganosiais meškėnais: komunikabiliais ir linksmais gyvūnėliais siūlome pažiūrėti mūsų pasiskolintą filmuką iš jų namų - Pietų Amerikos.Kanadinės berniklės paplitusios labai plačiai. Jas galime pamatyt ne vien Kanadoje, bet ir Skandinavijoje, bei mūsų netolimoje kaimynėje Estijoje, bet į Lietuvą jos užsuka labai retai. Labai jaukus ir greit prie žmonių priprantantis gyvūnėlis šiame filmuke paprasčiausi nori atrodyti gražus nuostabios gamtos fone.2009.11.26

Sezonas baigtas!!! Jūs dar galite pamatyti gyvūnus, bet vasariškas sodybos grožis dingo kartu su rudeniniais lapais. Vargu ar galime sakyti, kad tuo labai džiaugiasi gyvūnai, kurie dėl drėgmės ir šalčio turi slėptis žiemojimo patalpose, bet šeimininkas turi kiek daugiau laisvo laiko, kurį gali išnaudoti. Taip kilo mintis, šioje žaismingu stiliumi persmelktoje svetainėje, pridėti ir vieną labai rimtą ir naudingą puslapį, kurią mes tikimės pristatyti 2010 metų sausio pradžioje. ZOO sodyba Salantuose jau gyvuoja ketvirtadalį amžiaus, todėl Mindaugo Ivanausko patirtis auginant gyvūnus, o ypač kai kurias gyvūnų rūšis tikrai solidi ir kad teorinės, o ypač praktinės žinios nenueitų veltui, Mindaugas nusprendė pradėti rubriką , kurioje bus pateikti straipsniai apie zoo sode laikomus paukščius ir gyvūnus. Dėl laiko trūkumo, šis mažas projektas turėtų vystytis pamažu, todėl nenustebkite, jei pirmaisiais mėnesiais straipsnių skaičius nebus didelis, tačiau pažadame, kad laikui bėgant ji taps solidžiu informacijos šaltiniu tiek gyvūnų mėgėjams, tiek augintojams.