Pagrindiniame puslapyje rašėmė, kad tai ZOO sodyba, kuri buvo sukurta vieno žmogaus darbu, bet tenka pasidžiaugti, kad truputį pamelavome, nes, vienu ar kitu metu, Mindaugui padėjo bei padeda žmonės ir kai kurios organizacijos. Sodybos savininkas jiems labai dėkingas, nes šie žmonės žymiai palengviną sodo egzistavimą, o kartais net išlikimą.


Taigi Dėkojame...


AB "Kretingos grūdai" - už pašarų "injekcijas" ir kantrybę laukti.


Kretingos r. valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos vadovui Normatui Žeimiui - už pagalbą tvarkant įstatyminius reikalus, ir žinoma, už paprastą, žmogišką, šio sodo idėjos palaikymą.


Salantų gimnazijai nuo... iki...už visapusišką pagalbą ir draugišką kaimynystę.


Juozo Baltaro profesionalių gaudytojų komandai. Mes neabejojame, kad jie gali pagauti ir sutramdyti tiek liūtą, tiek ir dramblį, ir turėtų turėti savo televizijos laidą, bet kol jų dar nepastebėjo televizijų prodiuseriai ir jie netapo žvaigždėmis, džiaugiamės puikiu jų darbu. Nuoširdžiai dėkojame šiems bebaimiams titanams, kurie padeda pagauti didesnę vištą ar rimtesnį šerną. Juozo Baltaro komandos dėka stambių gyvūnų transportavimo metodika yra paremta ne migdomaisiais vaistais, o fiziniu jų sutramdymu, taip sumažinant gyvūno transportavimo riziką iki minimumo. Vietoj gyvūnų raminimo vaistais, pati komanda kaimiškai nusiramina susėdę prie stalo, pagauna ir perveža gyvūną ir po darbų atšvenčia dar kartą nusiramindami prie to paties stalo.

Sugriuvo failas

Mindaugas Ivanauskas, būrys vištų, keletas kiaulių, vienas dygliatriušis, įvairūs avinai, bei visi kiti gyvūnai reiškia dėkingumą ilgamečiui veterinarui, dabar jau pensininkui, Vincui Ivanauskui. Na, Mindaugas dėkoja, kad jau daugiau kaip 35 metus šis žmogus yra jo tėčiu, o gyvūnai, žinoma, - už išgydytas ligas, sėkmingas operacijas bei konsultacijas, kurios reikšmingai prisidėjo prie geresnės gyvūnų sveikatos.


Algirdui Čėsnai, Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus sielai - už gyvenimo pamoką apie turizmą ir, žinoma, dėl to, kad yra tokių žmonių, kurie, be abejonės, puošia mūsų kraštą.


Pirmą kartą apsilankius Kaliningrado ZOO sode ir susitikus su to meto paukščių skyriaus vedėja Marija Aleksandrovna Liukova, legendinė ZOO sodo specialistė iškarto pastebėjo ir įvertino Mindaugą kaip neeilinį lankytoją. Pažintis netruko virsti gražiu bendradarbiavimu. Marija Aleksandrovna padėjo susiformuoti Mindaugo požiūriui į ZOO sodą, bei išsprendė daugybę problemų, kuriuos nuolat kildavo ir vis dar iškyla, kad ir mažoje Mindaugo Ivanausko sodyboje.

Sugriuvo failas

Taip pat visiems, kurie atvyko, žiūrėjo, domėjosi, džiaugėsi ir taip prisidėjo prie šio ūkio išlikimo ir gerovės.


Jei taip atsitiko, kad mes nepaminėjome jūsų, prašome nepykti. Visi, kurie prisidėjo prie šio ūkio plėtotės, neabejotinai yra šios ypatingos sodybos dvasios dalis.


Mosėdžio unikalių akmenų muziejaus įkūrėjas ir ilgametis jo vadovas gydytojas Vaclovas Intas buvo vienas iš nedaugelio to meto paukščių augintojų, kurio paukščių kolekcija buvo žinoma ne tik Žemaitijoje, bet ir visoje respublikoje. M. Ivanauskui buvo garbė susipažinti su šiuo iškiliu žemaičiu. Šioje nuotraukoje paskutinis susitikimas su Vaclovu Intu ir kaip prieš 20 metų, tą kartą temų pokalbiui netrūko.
Sugriuvo failas

Iš MOKYTOJOS – keliautojos Gražinos Genienės asmeninio archyvo.