Monthly Archives: spalio 2014

30 metų

Sodybai 30 metų.

 

Taip paprastai, kaip visada kiek netikėtai, bet kartu stebinančiai greit praeina 30 metų. 30 metų ir po truputį besikeičianti sodyba gyvena savo gyvenimą. Pakilimai, nuopuoliai, laimingi ar netikėti apsivaikavimai ar išsiritimai ir liūdnokos ligos bei mirtys priverčia tave tapti sodo dalimi. Atrodo, kad jau jis valdo tavo nuotaikas, o tu, tik su šake kapstai tonas mėšlo ir atrodo, kad prisitaikai nebe prie gyvenimo, bet prie sodybos ritmo.

Per šiuos 30 metų subrendome. Anksčiau lipdavau ant „kuo daugiau, įvairiau“ grėblio, o dabar norisi, kad būtų paprasta ir jauku tavo gyvūnams. Svarbiausia, daugiau laisvės ir paprastumo gyvūnui, o per keletą pastarųjų metų atisirado naujas noras – atsiriboti nuo biurokratinio marazmo.

Ši sodyba net keletą kartų buvo įrodymas, kad “įstatymas visiems lygus”, yra tik dar vienas tuščias išsireiškimas garsių lietuvos gamtininkų lūpose, kurie, nepaisant visus stebinančio žinių bagažo, nesugeba atskirti katės nuo tigro. Kvailystė nepagydoma liga, todėl jei negali pakeist, privalai pasikeisti. Tai ir ši sodyba privalo pasikeisti ir keičiasi. Nors laukinė gamta intriguoja ir stebina, bet reikia pripažinti, kad naminiai gyvūnai kartais paliekami nuošalyje.

Net ir tokie “nuobodūs” gyvūnai kaip ožkos, kiaulės, paukščiai, esu įsitikinęs, gali nustebinti, todėl viena iš pagrindinių sodybos krypčių ir bus – jus nustebinti. Apie naujienas būtinai pranešime.